Witamy w dziale galeria

SPOTKANIE Z ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Jak zwykle na przedszkolkaów czekały prezenty od Mikołaja i super zabawa. Dodatkową słodką niespodziankę przygotowała pani intendentka - "Czekoladowe co nieco dla każdego". Raz w roku pozwalamy sobie na czekoladową uciechę.Dodatkową atakcja były prezenty dla poszczególnych grup: samochodziki, klocki i lalki

ŚPIEWAMY HYMN POLSKI
W piątek, równo o godz. 11.11, polskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe biły "Rekord dla Niepodległej". Ta akcja polegała na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego. Nasze przedszkolaki również wzięły w niej udział.
Zobaczcie zdjęcia

MAŁY MIŚ - CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI

W naszym przedszkolu grupa MIsiów ( 5latki) przystapiłą do programu: "Mały Miś - czytające przedszkolaki".

Dzieci wraz z nauczycielkami z oddziału wybrały grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Miś otrzymał imię Czytuś Wedrowniczek - pomagała nam w wyborze imienia pani dyrektor ( zobaczcie na zdjeciach).  We wtorek ( 9.10.18) odbyła się inauguracja akcji wspólnego czytania w grupie przedszkolnej Misiów.

Nasz Czytuś Wędrowniczek - wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją dłoń (praca w domu) - pomaszerował razem z Mają na pierwsze czytanie w domu dziecka.

Kolejność wędrówki misia odbywa sie wg zapisu dzieci w dzienniku.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU 2017/18

15.06.2018 r zaprezentowalismy naszym rodzicom przedstawienie z okazji Uroczystego Zakńczenia roku szkolnego 2017/18.

Tym razem przygotowalismy przedstawienie pt. "Jesteśmy Polakami".

Każda grupa koejno reprezntowała swój repertuar.

A rozpoczęliśmy słowami:

W czerwcowy dzień, wiosenny wiatr z odświętną miną do Huty wpadł.
  Wbiegł do przedszkola przed ósmą tuż i razem z dziećmi wędruje już..

Misie zaśpiewały piosenkę „Jestem Polakiem”  i wykonały taniec „Kowol”

Krasnoludki zaśpiewały piosenkę "Przyleciał ptaszek" i wykonały krakowiaka

Tygrysy zaśpiewały piosenkę „Skarby Polski” i zatańczyli jak prawdziwi górale

Słoneczka  zaśpiewały „Opolskie nutki”  i wykonały taniec współczesny

Zuchy ząspiewali piosenkę o Warszawie i zatańczyły polozeza

Na końcu najstarsze dzieci uroczyście pożegnały się z przedszkolem

PIKNIK W KORZKWI - 40 Festyn Integracyjny

Dnia O5.O6.2O18 roku dzieci z grupy „Słoneczka” udały się na spotkanie integracyjne placówek szkolno-wychowawczych do miejscowości Korzkwi. Tematem przewodnim spotkania było zaprezentowanie wiedzy sprzed  1OO lat związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Każda z placówek musiała się do spotkania odpowiednio przygotować według podanego zadania. Dzieci z naszej grupy „Słoneczka”  zwiedziły Fort – 49 przy Wzgórzach  Krzesławickich, zwiedziły budynki użyteczności publicznej –Kuratorium przy  Hucie  Sendzimira w Nowej  Hucie. Wszystkie zwiedzane obiekty były udokumentowane zdjęciami oraz pracami plastycznymi  dzieci. Po mimo niesprzyjającej pogody,  stale padającego deszczu udało nam się zaprezentować program artystyczny. Dzieci przedstawiły inscenizację ruchową do piosenki pt. ”Łączko, łączko, łączko…” nieznanego autora oraz zarecytowały wiersz pt.” 11 Dzień Niepodległości”. Przy pojawiającym się od czasu do czasu słonku dzieci również  miały okazję do  korzystania z atrakcji pikniku. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od organizatorów słodki prezent. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.