Wycieczka Misiów do Baryczy- 30.05.2019

Misie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Ścieżka ekologiczna w Baryczy pokazała najmłodszym, że odpady („śmieci”) powstają w związku z życiem i funkcjonowaniem każdego z nas zarówno w domu, przedszkolu, szkole czy zakładzie pracy. Zajęcia przybliżyły uczestnikom rodzaje odpadów oraz sposoby ich segregacji (gdzie zawieść? do jakiego kontenera wrzucić?). Zajęcia rozpoczęły się w salce. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu się, rozpoczęła się zasadnicza część zajęć edukacyjnych. Podczas warsztatów słuchacze, za pomocą kolorowych tablic z przymocowanymi odpadami (np. opakowania, sprzęt elektryczny , akumulator itp.), zapoznali się z drogą każdego z nich, zobaczyli materiały wykonane z recyklingu, jak również wszelkiego rodzaju półprodukty (płatki z PET, granulaty, włókna itp.).