PIKNIK W KORZKWI - 40 Festyn Integracyjny

Dnia O5.O6.2O18 roku dzieci z grupy „Słoneczka” udały się na spotkanie integracyjne placówek szkolno-wychowawczych do miejscowości Korzkwi. Tematem przewodnim spotkania było zaprezentowanie wiedzy sprzed  1OO lat związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Każda z placówek musiała się do spotkania odpowiednio przygotować według podanego zadania. Dzieci z naszej grupy „Słoneczka”  zwiedziły Fort – 49 przy Wzgórzach  Krzesławickich, zwiedziły budynki użyteczności publicznej –Kuratorium przy  Hucie  Sendzimira w Nowej  Hucie. Wszystkie zwiedzane obiekty były udokumentowane zdjęciami oraz pracami plastycznymi  dzieci. Po mimo niesprzyjającej pogody,  stale padającego deszczu udało nam się zaprezentować program artystyczny. Dzieci przedstawiły inscenizację ruchową do piosenki pt. ”Łączko, łączko, łączko…” nieznanego autora oraz zarecytowały wiersz pt.” 11 Dzień Niepodległości”. Przy pojawiającym się od czasu do czasu słonku dzieci również  miały okazję do  korzystania z atrakcji pikniku. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od organizatorów słodki prezent. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.