Za co kachamy Nową Hutę

W dniu 15.11.2019 w Samorządowym Przedszkolu nr 104 im. Małego Księcia na
os. Hutniczym, odbyło się uroczyste rozdanie nagród, za udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Artystycznym

–„ZA CO KOCHAM NOWĄ HUTĘ” z okazji 70-lecia Nowej Huty.

zobacz zdjęcia

Przegląd skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Dzielnicy XVIII. Gośćmi specjalnymi byli pani Teresa Szymańska –Inspektor Wydziału Edukacji Miasta Krakowa, pan Józef Szuba - zastępca przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa, pan Mariusz Woda - członek zarządu Rady i Zarządu Dzielnicy XVIII Nowa Huta, pan Rafał Brzeziński – przewodniczący komisji edukacji  Dzielnicy XVIII, pani Bogumiła Drabik – przewodnicząca do spraw Rodziny, Zdrowia i Osób Niepełnosprawnych, pani redaktor Agnieszka Łoś oraz dyrektorzy przedszkoli z Dzielnicy XVIII.

Celem przeglądu było zapoznanie i zainteresowanie dzieci swoją małą ojczyzną, zaangażowanie dzieci w propagowanie patriotyzmu lokalnego, rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz zachęcenie dzieci do pracy zespołowej. Zadaniem dzieci było dokończenie zdania „kocham Nowa Hutę za… „

Wszystkie 16 przedszkoli z  Dzielnicy XVII  wzięło udział w przeglądzie wykonując piękne i bardzo wartościowe prace, które utworzyły wystawę. Na pracach wykonanych przez dzieci z pomocą nauczycieli można przeczytać następujące zdania:
Kochamy Nową Hutę

• Bo jest tu mój dom
  • bo jest fajna i lubię ten domek na drzewie
  • kocham Nową Hutę bo jest piękna i zielona
  • bo jest w niej dużo piesków
  • bo jest wesoła, fajna i tęczowa
  • bo jest fajną Dzielnicą i bardzo mnie zachwyca
  • bo jest wspaniałai kolorowe sąw niej osiedla
  • kocham moją Nową Hutę za wspaniałe place zabaw i ogródki
  • za ładne przedszkola i szkoły
  • kocham Nową Hutę za piękne w niej róże
  • za ciekawe i piękne parki z kasztanami, żołędziami, noskami i ławeczkami
  • za znajdujące się tam Domy Kultury, Teatry, Kina i Muzea
  • za baseny
  • za stare i nowe Kościoły
  • za ładne, nowoczesne i kolorowe domy
  • za wspaniały Zalew z kaczkami, łabędziami i złotymi rybkami
  • za różne koncerty i łąki nowohuckie
  • za to że tutaj mieszkam
  • bo są ładne ubrania w sklepach
  • bo moja mama ma tu pracę
  • za place zabaw
  • za codzienne spacery do parku
  • za łąki z ładnymi kwiatkami. Są tam zwierzątka i chodzą tam pieski. Można tam jeździć z tatusiem na hulajnodze
  • za NCK bo chodzę tam na ciekawe zajęcia
  • blisko jest kopiec Wandy i lubię obserwować widoki na jego szczycie
  • bo mieszka tu moja rodzina i możemy się odwiedzać
  • bo mogę chodzić na stadion Wandy i oglądać wyścigi
  • za wszystkie drzewa, które tlen dają i nasze płuca nimi oddychają
  • za to że można dobrze zjeść w barze mlecznym

Pani Dyrektor Celina Piwowarczyk wraz z gośćmi wręczyła nagrody dla wszystkich przedszkoli biorących udział w przeglądzie. Podczas uroczystości najstarsze grupy z Przedszkola nr 104 zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne prezentując swoje zdolności taneczne oraz wokalne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przeglądu i ich opiekunom.